Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní folie

Bezpečnostní fólie byly vyvinuty pro ochranu prosklených ploch budov proti zlodějům a vandalům. Poskytují současně ochranu před poraněním při nárazu do skleněné plochy. Výrazně snižují omezení řezných a bodných zranění osob.

Bezpečnostní fólie udrží úlomky skla pohromadě a vytvářejí tak účinnou mechanickou bariéru.

Výroba

Bezpečnostní fólie jsou vyráběny technologií laminování několika vrstev. Vyrobí se tak dvou či třívrstevný komplet. Fólie s P2A-ČSN EN 356 (sklo ve stavebnictví, bezpečnostní zasklení, zkoušení a klasifikace odolnosti proti ručně vedenému útoku) zaručuje vysokou odolnost proti proražení.

Výhody a použití

Bezpečnostní fólie jsou čiré a poskytují ochranu proti škodlivému UV záření. Dokáží odfiltrovat 98% UV záření. Současně chrání vybavení interiéru (obrazy, koberce nábytek atd.) proti vyblednutí barev. Povrch fólie je opatřen ochrannou vrstvou proti poškrábání. Při čištění postupujeme obdobně jako při čištění skla. Čištění musí probíhat bez použití abrazivních čistících prostředků, tvrdých kartáčů a stěrek.

Bezpečnostní fólie lze instalovat z vnitřní strany na libovolné prosklení. Fólie jsou vyráběny v šířce 1,524m. V případě, že rozměry prosklení jsou větší než 1,524 je pojišťovnami akceptované napojení. Spoj nemá vliv na deklarované vlastnosti fólie

Aplikace

Domy, zimní zahrady
Muzea, školy, banky, nemocnice, galerie, divadla
Státní budovy, letiště, železnice, metro, prodejny

Vlastnosti Čirá atestovaná bezpečnostní fólie má tloušťku 380 mue
Certifikát kategorie odolnosti P2A, P4A – EN 356
Certifikát pro zasklení ve stavebnictví podle normy EN 12
Snižují riziko vykradení i náhodného rozbití skla
Zpomaluje postup pachatele do objektu
Brání prohození cizích předmětů prosklenou plochou
Aplikaci bezpečnostní fólie doporučují pojišťovny